Kielce: Odbyła się gala konkursu „Orlen dla Straży Pożarnej”

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w Kielcach w gali finałowej konkursu „Orlen dla Straży Pożarnej”. Państwowy koncern paliwowy przekazał ponad 2 mln zł na wsparcie 360 jednostek państwowej, jak i ochotniczej straży pożarnej z całego kraju. Środki mają zostać przeznaczone m.in. na sprzęt, który posłuży ratowaniu ludzkiego życia i mienia.

PKN Orlen od 18 lat pomaga strażakom. W tym czasie spółka przekazała 12 mln zł. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że ochotnicze straże pożarne to wielka część społeczeństwa obywatelskiego.

Bardzo dziękuję za to, że jesteście częścią budowy silnego państwa polskiego. Bez was bylibyśmy w wielu miejscach pozbawieni obecności szeroko rozumianego państwa, które pomaga. Jesteście obecni w małych ojczyznach: jesteście we wsiach, miasteczkach, potraficie współdziałać, potraficie brać tego byka za rogi i stawiać czoło wielkiemu niebezpieczeństwu. Chylę czoło przed waszym wielkim bohaterstwem – mówił szef rządu.

Wiceminister SWiA Jarosław Zieliński, który także wziął udział w gali, mówił m.in. o programie modernizacji, którym zostały objęte służby mundurowe.

W ciągu czterech lat do ochotników popłynie ponad 500 mln zł. W tym roku OSP otrzyma 382 auta. Koszt ich zakupu to co najmniej 285 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl