Kielce: Odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Weterana Walk o Niepodległość RP

W Kielcach odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Jesteście najlepszymi wychowawcami młodych pokoleń, narodu – powiedział do kombatantów – szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

 Nikt tak jak Wy nie ma prawa młodym ludziom opowiadać o tym, że niepodległość jest najpiękniejsza i trzeba jej służyć – podkreślił minister.

„Dziękuję Wam za Wasze męstwo, za to, że nie zabrakło wam nigdy odwagi, aby służyć Polsce” – powiedział Jan Józef Kasprzyk.

Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych poprosił o wsparcie w wychowaniu młodzieży. Polska chce wychowywać w duchu wartości, które były udziałem waszego pokolenia – podkreślił.

– Prosimy Was bardzo, czcigodni weterani, o pomoc i o wsparcie. Bo Wy jesteście najlepszymi wychowawcami młodych pokoleń. Bo nikt tak jak Wy nie ma prawa młodym ludziom opowiadać o tym, że niepodległość jest najpiękniejsza i trzeba jej służyć. Bo wy zdaliście egzamin z tych słów swoją postawą, swoim czynem, swoim cierpieniem. Jesteście wychowawcami narodu. Jesteście wychowawcami młodego pokolenia. Bądźcie z nami jak najdłużej – powiedział Jan Józef Kasprzyk.

Podczas obchodów Dnia Weterana Walk o Niepodległość RP minister wręczył m.in. medale za zasługi w upamiętnianiu walk o niepodległość RP.

Na zakończenie uroczystości wojewoda świętokrzyski wręczyła ministrowi Janowi Józefowi Kasprzykowi okolicznościowy medal, na którym widnieją symbole związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

 RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl