W Kenii powstaną katolickie rozgłośnie radiowe

W Kenii powstanie 20 katolickich radiostacji. Jest to inicjatywa Konferencji Episkopatu Kenii podjęta w ramach planu pastoralnego, który ma być zrealizowany do roku 2020.

Już teraz w diecezjach Maralal i Mombasa otwarto dwie nowe rozgłośnie Mchungaji oraz Tumaini, co z języka swahili oznacza Radio Pasterz i Radio Nadzieja.

Diecezja Maralal leży w zapomnianym przez władze i marginalizowanym gospodarczo hrabstwie Samburu na północy Kenii. Mieszkańcy na co dzień mierzą się nie tylko z brakiem infrastruktury, ale także z szerzącymi się tam chorobami zakaźnymi oraz brakiem dostępu do edukacji.

Duża część społeczeństwa to analfabeci, stąd pomysł Konferencji Episkopatu Kenii, by wiernych ewangelizować poprzez fale radiowe. Przekaz dociera już do wiernych oddalonych o dziesiątki kilometrów od swoich parafii.

Z kolei w Mombasie rozgłośnia radiowa jest też platformą do zwalczania radykalizmu i ekstremizmu, szerzących się  w tym regionie wśród młodych ludzi.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl