Kenia wita Papieża Franciszka

Ojciec Święty Franciszek rozpoczął wizytę apostolską w Kenii. To piąta w tym roku, a jedenasta od początku pontyfikatu pielgrzymka Papieża. Oprócz Kenii, Franciszek odwiedzi także Ugandę i Republikę Środkowoafrykańską.

Ojciec Święty Franciszek przybył do Kenii. Ceremonia powitania odbyła się w rezydencji prezydenta Kenii.  Następnie papież Franciszek spotkał się z przedstawicielami władz oraz korpusem dyplomatycznym.  Przemawiając do członków rządu, władz cywilnych oraz członków korpusu dyplomatycznego mówił o ich wielkiej odpowiedzialności i prawdziwym powołaniu w służbie całego narodu kenijskiego.

– W dziele budowania solidnego ładu demokratycznego, umocnienia spójności i integracji, tolerancji i szacunku dla innych, celem głównym musi być dążenie do dobra wspólnego. Doświadczenie pokazuje, że przemoc, konflikt i terroryzm karmią się strachem, nieufnością i rozpaczą, rodzącymi się z ubóstwa i frustracji. W ostatecznym rozrachunku walkę z tymi wrogami pokoju i dobrobytu muszą prowadzić mężczyźni i kobiety, nieustraszenie wierzący w wielkie wartości duchowe i polityczne, które zainspirowały zrodzenie się narodu i dają o nich konsekwentne świadectwo – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

Jutro Papież złoży wizytę w Nuncjaturze Apostolskiej, będzie przewodniczył Mszy św. na kampusie uniwersyteckim w Nairobi, spotka się z duchowieństwem, zakonnikami, zakonnicami i seminarzystami na boisku sportowym szkoły Najświętszej  Maryi Panny oraz złoży wizytę w biurze ONZ w Nairobi. W piątek po południu Ojciec Święty uda się do Ugandy a od 29 listopada będzie w Republice Środkowoafrykańskiej.

Transmisja z tych wydarzeń na antenie TV TRWAM i RADIA MARYJA.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj