fot. PAP/EPA

Ojciec Święty w 100. rocznicę poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: Działajcie na rzecz budowania cywilizacji miłości

Papież Franciszek zaapelował do Polaków, aby działali na rzecz budowy cywilizacji miłości. Prośbę skierował podczas dzisiejszej audiencji generalnej w Watykanie.

Na Dziedzińcu św. Damazego Ojciec Święty wygłosił katechezę poświęconą wytrwałości w modlitwie. Następnie tradycyjnie pozdrawiał zgromadzonych pielgrzymów, a do nas, Polaków, zwrócił się ze szczególną prośbą.

– W najbliższy piątek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu – w 100. rocznicę poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – wasi biskupi uroczyście ponowią ten akt. Zachęcam was, abyście przeniknięci Bożą miłością działali na rzecz budowania cywilizacji miłości. Z serca wam błogosławię – powiedział papież Franciszek.

W katechezie na temat modlitwy Ojciec Święty powiedział, że jest ona „oddechem życia”. Papież przywołał tu słowa św. Jana Chryzostoma, że „można modlić się na targu, w czasie samotnej przechadzki, a nawet przy gotowaniu”. Zaznaczył, że praca i modlitwa nawzajem się uzupełniają.

RIRM/TV Trwam News

drukuj