Kenia: 6 zabitych i wielu rannych w zamachu bombowym w Nairobi 

Co najmniej sześciu ludzi zginęło i około 60 odniosło obrażenia w niedzielę w podwójnym zamachu bombowym w stolicy Kenii, Nairobi – poinformowały miejscowe władze. Stan 20 rannych uważa się za ciężki.

Jak podały kenijskie służby kryzysowe na Twitterze, do ataku doszło na ruchliwej drodze ekspresowej w północnej części miasta. Eksplozje, przypisywane terrorystom, nastąpiły w dwóch autobusach.

Policja zakomunikowała, że oba autokary były pełne ludzi. Wybuchy spowodowały ładunki wybuchowe domowej produkcji.

Miejscowe stacje telewizyjne pokazywały, że pojazdy zostały poważnie uszkodzone. W boku jednego została wyrwana dziura, w drugim fala uderzeniowa wywarzyła drzwi i wybiła okna.

To kolejne ataki terrorystyczne w Kenii w ostatnich dniach. W sobotę w Mombasie (nad Oceanem Indyjskim) zaatakowano granatami dwa autobusy; zginęły trzy osoby. O wszystkie zamachy podejrzewa się powiązanych z Al-Kaidą somalijskich islamistów z ugrupowania al-Szabab.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl