Katowice: Prezes PiS wyraził sprzeciw wobec pomysłu adopcji dzieci przez homoseksualistów 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński stanowczo stanął w obronie polskich dzieci. Wyraził zdecydowane „nie” wobec m.in. adopcji dzieci przez homoseksualistów.

Podczas konferencji regionalnej PiS-u w Katowicach prezes tej partii Jarosław Kaczyński odniósł się do wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja.

Zastępca prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego chce stopniowego zwiększania uprawnień środowisk LGBT. Najpierw chciałby wprowadzenia związków partnerskich, potem równości małżeńskiej, a na koniec możliwości adopcji dzieci przez takie pary.

Jarosław Kaczyński liczył, że po tym, jak PiS przedstawiło tydzień temu swój program, konkurenci zaprezentują choć zarys swoich pomysłów. Tymczasem – jak zauważył – mamy jedynie ideologię.  

– Siedem dni temu dziękowałem za szczerość, dzisiaj muszę znów podziękować za szczerość panu wiceprezydentowi Warszawy, który po prostu postawił sprawę jasno: nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację. O afirmację związków jednopłciowych, o małżeństwa tych związków, chodzi o to, żeby miały prawo do tego, aby adoptować dzieci. My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci – akcentował prezes PiS.

Ugrupowanie kierowane przez Jarosława Kaczyńskiego zainaugurowało kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego konwencją w Jasionce pod Rzeszowem, która odbyła się w ubiegłą sobotę. W jej trakcie zaprezentowano Europejską Deklarację

Prezes PiS podkreślał podczas konwencji, jak ważna jest rodzina.

RIRM

drukuj