fot. PAP/Andrzej Grygiel

Katowice: Premier M. Morawiecki z wizytą w Górnośląskim Centrum Medycznym

Premier Mateusz Morawiecki złożył wizytę w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach. Szef polskiego rządu podkreślił, że Centrum Medyczne jest jednym z wiodących w kraju ośrodków medycznych, który zasługuje na inwestycje.

W najbliższych latach na ochronę zdrowia zostaną przekazane dodatkowe środki w ramach Polskiego Ładu. Jeszcze kilka lat temu nakłady na zdrowie sięgały 75 mld zł; dziś to ponad 120 mld zł.

https://twitter.com/PremierRP/status/1433769118411415555

– Już w najbliższych latach będzie to 6 proc. do PKB na służbę zdrowia. Przypomnę tylko, że jeszcze kilka lat temu było to 4,4 – 4,5 proc, a więc  znacząco więcej również w proporcji do PKB nie tylko w wartościach bezwzględnych. To są miliardy złotych, które z punktu widzenia pacjenta, z punktu widzenia Polaków dopiero wtedy są istotne, kiedy odczuwalne są poprzez zmniejszenie kolejek do specjalistów, poprzez bardzo dobry, najwyższej klasy sprzęt medyczny, a taki sprzęt właśnie kupujemy, ale także poprzez nowe inwestycje w całą infrastrukturę szpitalną – wskazał premier.

https://twitter.com/PremierRP/status/1433779873034784779

Mateusz Morawiecki dodał, że rząd nie chce likwidować szpitali, tylko w nie inwestować, budować coraz to większe zespoły medyczne. Szef rządu zapoznał się z planami modernizacji Górnośląskiego Centrum Medycznego. W jego ocenie, Centrum będzie wizytówką na całą Europę.

 

RIRM

drukuj