Katolickie Boże Narodzenie na Ukrainie dniem wolnym od pracy

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał w środę ustawę, zgodnie z którą dzień Bożego Narodzenia, obchodzony przez Kościoły zachodnie 25 grudnia, będzie dniem wolnym od pracy.

Informację tę opublikowano na portalu Rady Najwyższej (parlamentu) w Kijowie. Oznacza to, że m.in. wierni Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie nadchodzący bożonarodzeniowy poniedziałek spędzą w gronie rodzinnym za świątecznym stołem.

Ukraiński parlament głosował nad zmianami w kodeksie pracy w tej sprawie 16 listopada. Deputowani wykreślili wówczas z kodeksu dzień wolny, który Ukraińcy otrzymywali 2 maja, by przesunąć go na 25 grudnia.

Większość ukraińskich obywateli to wierni Kościołów wschodnich, wśród których dominują prawosławni. Obchodzą oni święta Bożego Narodzenia zgodnie z kalendarzem juliańskim, czyli 7 stycznia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl