Katolicki kapłan został najprawdopodobniej ukrzyżowany przez islamistów!

Uprowadzony przez islamistów w Jemenie katolicki kapłan Thomas Uzhunnalil został najprawdopodobniej ukrzyżowany przez swoich oprawców w Wielki Piątek. Taką informację podała austriacka telewizja ORF powołująca się na słowa kardynała Christopha Schönborna, wypowiedziane podczas Mszy św. Wigilii Paschalnej sprawowanej w katedrze w Wiedniu.

Kardynał Christoph Schönborn jest przewodniczącym episkopatu Austrii, czynnie zaangażowanym w niesienie pomocy uchodźcom. Przed kilkoma dniami udał się do Iraku, gdzie odwiedził prześladowanych chrześcijan. To właśnie on miał poinformować wiernych podczas uroczystości Wigilii Paschalnej, że „Ojciec Tom” zginął w Wielki Piątek śmiercią męczeńską przez ukrzyżowanie. Wiadomości tej jak do tej pory nie potwierdziły władze zgromadzenia Salezjanów, do którego należy ks. Uzhunnalil.

Przypomnijmy, 4 marca dżihadyści napadli na prowadzony przez siostry zakonne dom starców w mieście Aden. Zamordowali 16 chrześcijan, w tym cztery zakonnice, a 56-letniego kapłana uprowadzili.
Czytaj więcej: Islamiści planują w Wielki Piątek ukrzyżować kapłana porwanego w Jemenie? Salezjanie dementują informacje pojawiające się w sieci

wpolityce.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl