fot. PAP/EPA

Kanclerz Niemiec Angela Merkel: Cieszę się, że otrzymałam dziś pierwsze szczepienie AstraZeneca

Kanclerz Niemiec Angela Merkel otrzymała pierwszą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. Kanclerz została zaszczepiona preparatem AstraZeneca. Rzecznik rządu Steffen Seibert poinformował o tym na Twitterze.

Steffen Seibert przekazał we wpisie słowa Angeli Merkel: „Cieszę się, że otrzymałam dziś swoje pierwsze szczepienie AstraZeneca. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w kampanię szczepień i wszystkim, którzy się zaszczepili. Szczepienia są kluczem do przezwyciężenia pandemii”.

Kanclerz ma ponad 60 lat i tym samym należy do grona osób, które kwalifikują się do szczepień preparatem AstraZeneca w Niemczech.

Wcześniej w piątek zaszczepił się również wicekanclerz Olaf Scholz, także szczepionką AstraZeneca.

Na początku kwietnia prezydent Frank-Walter Steinmeier również zaszczepił się szczepionką tej firmy.

„Ufam szczepionkom zatwierdzonym w Niemczech. Dziś otrzymałem pierwszą szczepionkę AstraZeneca. Szczepienia to kluczowy krok na drodze do wyjścia z pandemii” – powiedział wówczas szef państwa.

Niemiecka Stała Komisja ds. Szczepień (STIKO) zaleciła pod koniec marca, by szczepionkę przeciwko COVID-19 firmy AstraZeneca podawać wyłącznie osobom powyżej 60. roku życia z powodu bardzo rzadkich przypadków zakrzepicy żył po podaniu tego preparatu.

PAP

drukuj