fot. prezydent.pl

Kancelaria Prezydenta RP zachęcą uczniów szkół polonijnych do udziału w IV konkursie recytatorskim „Słowem–Polska”

Startuje IV konkurs recytatorski „Słowem–Polska” pod patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy. Adresowany jest do szkół polonijnych i polskich za granicą.

Celem konkursu jest upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży mieszkających za granicą oraz kształtowanie w nich wrażliwości na piękno języka polskiego, a także wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej wśród Polaków poza granicami kraju.

Do udziału w konkursie Agata Kornahuser-Duda zachęca za pośrednictwem video opublikowanego w sieci.

– Drodzy uczniowie, jako nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem wiem, że jesteście niewyczerpaną skarbnicą pomysłów. Recytacje, które zostały zaprezentowane podczas poprzednich edycji są dowodem na to, że wiersze polskich poetów dają szerokie pole do popisu i nieskrępowanego wyrażania wizji artystycznych. Serdecznie zachęcam was do udziału w IV edycji konkursu „Słowem–Polska” i mam nadzieję, że będzie to ciekawa przygoda, która pozwoli słowami poetów przybliżyć wam historię i kulturę naszego kraju – mówi Agata Kornahuser-Duda.   

Uczniowie talent recytatorski mogą prezentować w formie wideo, w ramach trzech grup wiekowych: 7–9 lat, 10–13 lat i 14–19 lat.

Wśród autorów wierszy w tegorocznej edycji znaleźli się: Jan Kochanowski, Juliusz Słowacki, Julian Tuwim oraz Konstanty Ildefons Gałczyński.

Konkurs będzie trwał od marca do października. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.prezydent.pl.

RIRM

drukuj