PAP/Rafał Guz

Trzecia Droga zaprezentowała „12 gwarancji samorządowych”

Postulaty zawarte w „12 gwarancjach samorządowych” podpisali podczas konwencji programowej w Otrębusach szefowie Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Polski 2050 – Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia.

Wśród punktów programowych przedstawionych przez Trzecią Drogę są m.in. zmiana zasady poboru składki zdrowotnej dla przedsiębiorców, działania na rzecz czystego powietrza i wsparcie dla rolników.

Prof. Mieczysław Ryba zauważył, że przedstawione obietnice nie mają prawie nic wspólnego z kompetencjami samorządu. W ocenie politologa Trzecia Droga, a także pozostałe partie koalicji, powinny najpierw pokazać, że potrafią realizować dotąd zapowiedziane postulaty w rządzie.

– Jeśli mówimy o Trzeciej Drodze i Platformie Obywatelskiej, niech oni pokażą, ile wykonali obietnic parlamentarnych przez 100 dni (swoich rządów – red.). Przedstawione kwestie są związane z polityką państwową (…). Nie za dużo się działo w perspektywie ogólnokrajowej, dlatego na poziomie samorządowym jest tak, jak jest – powtarza się te same obietnice, które padły wcześniej na gruncie parlamentarnym – powiedział prof. Mieczysław Ryba.

W sobotę swoje konwencje samorządowe miały również pozostałe ugrupowania koalicyjne. Koalicja Obywatelska zorganizowała wydarzenie m.in. w Piasecznie, a Lewica w Płocku.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl