fot. pixabay.com

Pakistan: chrześcijanin skazany na dożywocie za wpis w mediach społecznościowych

Fanson Shadid, ojciec rodziny i pracownik kolei, został skazany za bluźnierstwo, którego miał się dopuścić, zamieszczając negatywną uwagę o proroku Mahomecie na portalu Facebook. Sąd uznał dożywocie za sprawiedliwą karę, rezygnując z kary śmierci ze względu na to, iż komentarz został opublikowany tylko raz. Rodzina skazanego podkreśla, że telefon Fansona został skradziony w 2019 r. i nie on jest odpowiedzialny za słowa opublikowane na jego koncie.

Zwyczajne życie Fansona Shadida załamało się nagle 16 marca ub. r., gdy w środku nocy jego dom naszli funkcjonariusze pakistańskiej policji. Został zamknięty w areszcie. Jak zaświadcza żona Shadida, Safia, w trackie pojmania był on bity, a potem w więzieniu znęcano się nad nim, aby przyznał się do winy.

Wyrok zapadł jeszcze w styczniu, ale rodzina upubliczniła wiadomość dopiero w ostatnich dniach. Sąd w Jaranawali w trakcie procesu przyjął do wiadomości, że komórka Shadida została skradziona w 2019 r., ale, jak wykryto, był on także zalogowany na Facebooku na swoim nowym telefonie w chwili aresztowania. Uznano to za wystarczający dowód, iż to on sam mógł zamieścić obraźliwy komentarz. Jak podkreśla Safia Shadid, jej mąż nigdy by nie zrobił takiej rzeczy choćby dlatego, że był świadomy możliwych konsekwencji. Zawsze też przestrzegał swoje dzieci przed wdawaniem się w dyskusje o religii z muzułmanami.

W Pakistanie obowiązuje surowe prawo przeciw bluźnierstwom przewidujące karę śmierci. Należy on do krajów, w których najtrudniej być chrześcijaninem.

 

vaticannews.va

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl