fot. wikipedia.org

Kancelaria Prezydenta na Twitterze: Prezydent Andrzej Duda zaprosił turystów do Pałacu Prezydenckiego

Coraz więcej turystów odwiedza Polskę, w związku tym prezydent Andrzej Duda zaprosił kilkoro losowo wybranych gości z zagranicy na herbatę – poinformowała w piątek na swoim nowym, „mniej oficjalnym” profilu Kancelaria Prezydenta RP.

„W Pałacu Prezydenckim” to nowy twitterowy profil Kancelarii Prezydenta RP, który ma pokazywać jej działalność w mniej oficjalnym ujęciu.

„Witamy wszystkich na mniej oficjalnym profilu Kancelarii Prezydenta RP, gdzie będziemy starali się pokazywać Państwu życie Kancelarii +od kuchni+ (dosłownie i w przenośni). Zaczynamy!” – można przeczytać na tym profilu.

Nowy profil informuje o zaproszeniu kilkorga obcokrajowców, przebywających na wakacjach w Polsce, na spotkanie przy herbacie w Pałacu Prezydenckim.

Okazję złożenia wizyty w Pałacu i przeprowadzenia rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą, jak wynika z zamieszczonej relacji i dołączonego filmu, miało czworo turystów: Rosa i Jerry z Tajwanu oraz Raj i Ewa z Singapuru. Prezydent pokazał im swoją siedzibę, odpowiedział na kilka pytań oraz wspólnie pozował do pamiątkowych zdjęć.

Turystka z Singapuru powiedziała, że jest właśnie na wakacjach i zapytała prezydenta Andrzeja Dudę, czy on też jakieś planuje.

„Właśnie wróciłem z Brukseli, ale może za tydzień” – powiedział. Rosa z Tajwanu zapytała natomiast, czy prezydent lubi swoją pracę. Prezydent odparł, że czuje, że naprawdę służy swojemu krajowi i Polakom.

„To nie jest praca, to jest służba” – uściślił.

Odwiedzjący Pałac nie do końca wierzyli, że to co się dzieje, to prawda.

„Myślę, że to mi się śni” – mówił w żartobliwym tonie Raj z Singapuru. Dodał, że jest to dla niego surrealistyczne, ale to przyjemność i zaszczyt odwiedzić to miejsce.

PAP/RIRM

drukuj