fot. PAP/EPA

Kampania prezydencka w USA nabiera tempa. D. Trump ostrzega przed K. Harris

Kandydatką na wiceprezydenta USA z ramienia Partii Demokratycznej została Kamala Harris. To reprezentantka radykalnej lewicy, przed którą ostrzega prezydent Donald Trump.

Joe Biden i Kamala Harris już rozpoczęli wspólną kampanię wyborczą.

– Kamala, jak wszyscy Państwo wiedzą, jest mądra, twarda, ma doświadczenie; jest też sprawdzoną bojowniczką o ducha tego kraju, o klasę średnią. Kamala wie, jak rządzić i wie, jak sprostać trudnym wyzwaniom – mówił Joe Biden.

Kamala Harris wierzy, że Joe Biden pokona Donalda Trumpa.

– Joe Biden może zjednoczyć naród amerykański, ponieważ spędził życie, walcząc o nas, a jako prezydent zbuduje Amerykę, która będzie wierna naszym ideałom. Jestem zaszczycona, że mogę dołączyć do niego jako kandydat naszej partii na wiceprezydenta i zrobię wszystko, aby uczynić go naszym naczelnym dowódcą – napisała na Twitterze Kamala Harris.

Ta wymiana uprzejmości może trochę dziwić. Kamala Harris jako konkurentka Joe Bidena w prawyborach prezydenckich nie szczędziła mu słów krytyki.

– Byłem zaskoczony, że ją wybrał. Bardzo zaskoczony okropnym sposobem, w jaki o nim mówiła i szczerze mówiąc, byłem zaskoczony, ponieważ upadła na dno – powiedział Donald Trump.

Senator Kamala Harris zarzucała Bidenowi m.in współpracę z białymi segregacjonistami z Południa oraz to, że utożsamia się z katolikami. Jej zarzuty dotyczyły także rasizmu i tzw. aborcji.

„Kamala Harris kandydowała na prezydenta z ramienia radykalnej lewicy, popierając plan Berniego Sandersa, by prywatyzować służbę zdrowia, wprowadzając mnóstwo nowych podatków, atakując politykę Joe Bidena w sprawie rasizmu. Wyborcy odrzucili Harris. Mądrze wyczuli fałsz. Ale nie Joe Biden. On nie jest taki mądry. Biden nazywa siebie „przejściowym kandydatem”. Przekazuje wodze Kamali, dzięki czemu wspólnie wybierają radykalną lewicę. Powolny Joe i fałszywa Kamala. Razem idealni. Źli dla Ameryki” – głosi post zamieszczony na Twitterze przez prezydenta USA Donalda Trumpa.

Kamala Harris jest senatorem. Wcześniej pracowała jako prokurator generalny Kalifornii oraz prokurator okręgowy w San Francisco. To pierwsza czarnoskóra kobieta będąca kandydatem na wiceprezydenta jednej z dwóch głównych partii politycznych w USA. Formalną nominację zarówno Joe Biden, jak i Kamala Harris otrzymają w przyszłym tygodniu na konwencji Partii Demokratycznej. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych zaplanowano na 3 listopada.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl