Kamil Grosicki wspiera bożonarodzeniową akcję pomocy Polakom na Litwie

Kamil Grosicki, piłkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej, wspiera bożonarodzeniową akcję pomocy naszym rodakom mieszkającym na Litwie. Zawodnik przekazał na aukcję swoją koszulkę z autografem.

Koszulkę reprezentanta Polski z autografem można licytować na internetowej aukcji w ramach trzeciej edycji „Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Licytacja potrwa do soboty.

„Wylicytowana kwota z aukcji koszulki, podarowanej nam przez Kamila Grosickiego, zostanie przeznaczona na wsparcie Akcji pomocy Rodakom na Wileńszczyźnie „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” – informują organizatorzy.

Organizatorem „Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach” jest Fundacja Polskich Wartości. 14 grudnia w szkole podstawowej w Przecławiu odbędzie się pakowanie paczek, a następnie zostaną one przewiezione na Litwę.

Pomysł akcji narodził się w 2014 r. podczas pieszej pielgrzymki Suwałki – Wilno. Na Wileńszczyźnie polscy pielgrzymi spotkali mieszkających rodaków, którzy witali ich kwiatami i często – sami niewiele mając – ofiarowali im posiłki.

Dwa lata temu, podczas akcji pomocy, udało się zgromadzić 34 tys. zł od darczyńców z kraju i zagranicy oraz zebrać 6 ton darów, które trafiły później do potrzebujących. W 2015 r. zebrano pomoc o łącznej wartości 110 tys. zł. Wówczas na Wileńszczyznę dostarczono ok. 900 paczek. Dodatkowo na ferie do Polski zaproszono dzieci z Litwy.

Akcję „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” wspiera Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

wpolityce.pl/RIRM

drukuj