By DomJP2 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40366498

„K. Wojtyła od-czytany” – projekt Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza do wspólnej lektury wciąż nieodkrytych testów, poezji i dramatów papieża Polaka. Wszystko w ramach projektu „Wojtyła od-czytany”.

Karol Wojtyła zamiłowanie do literatury przejawiał już w czasach gimnazjalnych. Jako młodzieniec pisał wiersze, poematy i dramaty.  Nie porzucił tego, będąc księdzem i biskupem. Ostatni swój poemat „Tryptyk Rzymski” napisał już jako Papież.

„Zatoka lasu zstępuje w rytmie górskich potoków, ten rytm objawia mi Ciebie, Przedwieczne Słowo” – odczytał fragment „Tryptyku Rzymskiego” ks. dr Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

By pamiętać o literackich dziełach Karola Wojtyły, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach przygotowało projekt „Wojtyła od-czytany”.

– Ten projekt służy do tego, aby na to bogactwo Karola Wojtyły w dziedzinie literatury popatrzeć z perspektywy, do czego te teksty, dramaty, poezje nas inspirują. Na pewno do tego, aby odkrywać Boga jako żywą konkretną Osobę, do tego, aby nastawić się na rozwój w każdej przestrzeni swojego życia – akcentował ks. Łukasz Piórkowski, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Utwory Papieża Polaka będą prezentowali specjalni goście na profilu Facebookowym Muzeum.

W kolejnej odsłonie projektu Wojtyła od-czytany #wojtylaodczytany zapraszamy do lektury „Pieśni o Bogu ukrytym”. Swoją…

Opublikowany przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II Sobota, 4 lipca 2020

– Na naszym profilu Facebookowym prezentujemy osoby ze świata kultury, sportu, przestrzeni społecznej, ale również osoby duchowne, które wybierają dla nich bardzo ważne przykłady poezji, dramatów Karola Wojtyły i je recytują, interpretują, ale w takim znaczeniu, by zmotywować innych, aby na nowo sięgnąć i czytać Wojtyłę. Może niejako na nowo, ale z innej perspektywy, z perspektywy współczesnego człowieka – dodał ks. Łukasz Piórkowski.

Muzeum zachęca, by do akcji włączył się także każdy, kto chce odkryć te wciąż nieodkryte piękne teksty.

– Każdy się może włączyć. Zapraszamy serdecznie, aby swoje interpretacje i swoje przeżycia oczywiście upublicznićzaznaczył dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Własne wykonania utworów poetyckich lub dramatycznych Papieża Polaka można publikować do 18 lipca na stronie Facebookowej wydarzenia bądź oznaczając @domjp2 lub #wojtylaodczytany w prywatnych profilach społecznościowych.

TV Trwam News

drukuj