K. Szczerski w Nowym Jorku: Nie ma przeszkód dla spotkań na najwyższym szczeblu z USA

Podczas spotkań ze stroną amerykańską szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski omawiał także planowanie spotkań z przedstawicielami RP na najwyższym szczeblu. Ocenił, że nie ma żadnych przeszkód. Pozostaje jedynie kwestia ustalenia dogodnych terminów.

„Mogę jasno potwierdzić: nie ma dzisiaj żadnego czynnika, który wpłynąłby negatywnie na kalendarz planowanych spotkań. Jest wyłącznie kwestia uzgodnienia dogodnego terminu i warunków tych rozmów, a nie przezwyciężenia jakiejkolwiek blokady, która uniemożliwiłaby dzisiaj tego typu spotkania” – powiedział Krzysztof Szczerski w piątek na konferencji prasowej w Nowym Jorku.

Podkreślił, że ze strony administracji Stanów Zjednoczonych jest wola spotkania z władzami Polski, w tym z prezydentem Andrzejem Dudą.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl