K. Szczerski: Rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem będzie mieć charakter mniej formalny

Wtorkowa rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy i amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa będzie mieć charakter mniej formalny, to raczej będzie okazja do tego, by wymienić poglądy – powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Krzysztof Szczerski był pytany na konferencji prasowej w Warszawie, czy prezydent Andrzej Duda będzie miał okazję do rozmowy z prezydentem Donaldem Trumpem podczas wtorkowego wieczornego przyjęcia, wydawanego przez prezydenta USA; dopytywano go też o tematy tej rozmowy.

„To są rozmowy, które  mają z natury charakter mniej formalny, (…) to raczej będzie okazja do tego by wymienić poglądy” – odpowiedział Krzysztof Szczerski.

Jak podkreślił, „to nie są formalne rozmowy, ale one są taką istotną częścią relacji pomiędzy państwami, bo w ostateczności to są relacje pomiędzy ludźmi”.

„I jak się wydaje po wizycie tu w Polsce, te relacje są dobre” – powiedział.

„Mogę też zdradzić, że zarówno pani Melania Trump napisała osobisty list do pani prezydentowej, jak i też niedawno pan prezydent otrzymał taki osobisty list od pana prezydenta (Trumpa)” – dodał minister.

Ocenił, że to pokazuje, że amerykańska para prezydencka „wspominając wizytę w Polsce, jest też w takim osobistym kontakcie z naszą parą prezydencką” i że „relacje osobiste są nawiązane i są dobre”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl