PAP/Leszek Szymański

K. Szczerski podczas wizyty w Brazylii spotkał się m.in. z szefem tamtejszego MSZ

Podczas dwudniowej wizyty w Brazylii Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta spotkał się m.in. z Ernesto Araujo, ministrem spraw zagranicznych, głównym tematem rozmów były stosunki polsko – brazylijskie i perspektywy ich rozwoju – poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta.

Jak poinformowała na swojej stronie Kancelaria Prezydenta, Krzysztof Szczerski w środę i czwartek odwiedził brazylijską stolicę – Brasilię, gdzie odbył szereg spotkań z czołowymi politykami brazylijskimi. Krzysztof Szczerski rozmawiał m.in. z Ernesto Araujo, ministrem spraw zagranicznych Brazylii, Filipem Martinsem Pereirą, doradcą ds. międzynarodowych prezydenta Brazylii, Eduardem Bolsonaro, przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Kongresu Narodowego, a prywatnie synem prezydenta oraz z Carlosem Alberto dos Santos Cruzem, sekretarzem rządu Brazylii.

Głównym tematem rozmów – jak przekazała Kancelaria Prezydenta – były stosunki polsko – brazylijskie i perspektywy ich rozwoju.

,,Omówiono kalendarz najbliższych spotkań na najwyższym szczeblu, plany wspólnych inicjatyw politycznych i pogłębionej współpracy biznesowej. Strony zgodnie podkreśliły konieczność zacieśnienia relacji między oboma krajami w obliczu wspólnych wyzwań” – napisano w komunikacie.

Podczas wizyty w Brazylii szef gabinetu prezydenta RP wziął też udział w przyjęciu w polskiej ambasadzie z okazji 20. rocznicy członkostwa Polski w NATO, gdzie spotkał się z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego w Brasilii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl