PAP/Marcin Bielecki

Min. J. Brudziński: Proces wspierania państwowej i ochotniczych straży pożarnych – będzie kontynuowany

Szef MSWiA Joachim Brudziński spotkał się ze strażakami z powiatu łobeskiego w woj. zachodniopomorskim. Minister wziął też udział w przekazaniu samochodów ratowniczo-gaśniczych dla PSP w Łobzie i OSP w Boninie.

Podczas spotkania ze strażakami Joachim Brudziński zapewnił, że proces wspierania państwowych i ochotniczych straży pożarnych oraz Policji będzie kontynuowany.

Minister mówił, że środki na modernizację służb mundurowych w pierwszej kolejności będą trafiać do jednostek takich, jak ta w Łobzie.

–  Aby wyrównać te dysproporcje, bo mieszkańcy Łobza, Węgorzyna, Tuczna, Siedlic, Reska mają takie samo prawo do poczucia bezpieczeństwa jak mieszkańcy Gdańska, Warszawy, Poznania, Wrocławia czy Szczecina. Ten program modernizacji będzie kontynuowany. W ostatnich miesiącach do Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie wpłynęło 400 tysięcy złotych na różnego rodzaju remonty i doposażenie. Dzisiaj jednym z elementów będzie przekazanie nowego ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego – powiedział szef resortu spraw wewnętrznych.

Minister zaznaczył, że dla rządu PiS i dla niego nie ma znaczenia spod jakich komitetów wyborczych czy partii wywodzą się lokalni samorządowcy. Bezpieczeństwo mieszkańców – jak mówił – nie ma barw partyjnych.

Joachim Brudziński zadeklarował przedstawicielom samorządów chęć i wolę do współpracy. Wyraził przy tym nadzieję, że czas, gdy środki były kierowane tam, gdzie rządzili koledzy ministra czy marszałka, już za nami.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl