fot. PAP/Tomasz Waszczuk

We wtorek w komisji transportu PE głosowania ws. przewoźników drogowych

We wtorek w komisji transportu Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbędą się głosowania w sprawie poprawek do propozycji kontrowersyjnych regulacji, które m.in. zakładają objęcie przewoźników drogowych przepisami o delegowaniu pracowników.

Jak dowiedziała się PAP w PE, początek posiedzenia komisji zaplanowano na godz. 14.30. Sekretariat komisji poinformował europosłów i pracowników europarlamentu, że z uwagi na to, iż do projektu złożono 1,2 tys. poprawek, które będą musiał być głosowanie oddzielnie, salę na posiedzenie zarezerwowano do godz. 21. Posiedzenie zaplanowano więc na 6,5 godziny.

Antonio Tajani, przewodniczący Parlamentu Europejskiego zapowiedział w środę na sesji plenarnej PE w Strasburgu, że z uwagi na dużą liczbę poprawek – ponad tysiąc – i wiele głosów europosłów w tej kwestii, projekt w sprawie przewoźników drogowych wróci do komisji transportu PE.

Jak dodał, pod głosowanie na sesji plenarnej projekt ma zostać skierowany na początku kwietnia. Kolejna sesja plenarna europarlamentu odbędzie się w Brukseli w dniach 3-4 kwietnia, przy czym głosowania są zaplanowane na 4 kwietnia.

Propozycje nowych regulacji, które zakładają objęcie przewoźników drogowych przepisami o delegowaniu pracowników, wzbudzają wiele kontrowersji w Unii Europejskiej. Część państw, w tym Polska, jest przeciwna zmianom przepisów i wskazuje na ich protekcjonistyczny charakter. Kraje Europy środkowej i wschodniej obawiają się, że nowe przepisy uderzą w ich firmy transportowe. Szybkie wprowadzenie nowych regulacji forsuje przede wszystkim Francja.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl