fot. PAP/Radek Pietruszka

K. Sobolewski: Złożyliśmy pozew w trybie wyborczym przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu

Domagamy się sprostowania kłamstwa, które kandydat KO Rafał Trzaskowski wypowiedział na jednym z wieców wyborczych – oświadczył dziś pełnomocnik wyborczy sztabu prezydenta RP Krzysztof Sobolewski, który złożył w tej sprawie do sądu pozew w trybie wyborczym.

„Przed chwilą złożyliśmy w imieniu Komitetu Wyborczego kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy pozew w trybie wyborczym przeciwko kandydatowi na prezydenta RP panu Rafałowi Trzaskowskiemu za jedno z kilku kłamstw, które udało mu się powiedzieć w ostatnim czasie kampanii wyborczej” – powiedział dziennikarzom polityk PiS.

Krzysztof Sobolewski zaznaczył, że nie chce wskazywać o jakie kłamstwo chodzi, gdyż „nie chce ułatwiać pracy sztabowi” Trzaskowskiego.

„Jest tyle nieprawdziwych rzeczy, które zostały powiedziane przez Rafała Trzaskowskiego, niech teraz oni się głowią o co nam chodzi” – powiedział.

Krzysztof Sobolewski zaapelował też do kandydata KO na prezydenta: „Rafał nie kłam”.

„Domagamy się po pierwsze sprostowania tej nieprawdziwej informacji, kłamstwa, które wypowiedział na jednym z wieców wyborczych Rafał Trzaskowski oraz opublikowania sprostowań w tych mediach, gdzie te słowa wybrzmiały z tego wiecu wyborczego” – zaznaczył polityk.

Krzysztof Sobolewski dodał, że sztab Andrzeja Dudy czeka obecnie na wyznaczenie daty posiedzenia przez sąd. Jednocześnie polityk nie wykluczył kolejnych pozwów w trybie wyborczym.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, sąd okręgowy rozpoznaje wniosek złożony w trybie wyborczym w ciągu 24 godzin. W ciągu następnych 24 godzin strony mają czas na złożenie zażalenia do sądu apelacyjnego, który rozpoznaje je w ciągu 24 godzin. Od postanowienia sądu II instancji nie przysługuje skarga kasacyjna i podlega ono natychmiastowemu wykonaniu.

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca.

PAP/TV Trwam News

drukuj