K. Pawłowicz złożyła zawiadomienie ws. oblania farbą filii jej biura

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz poinformowała PAP, że złożyła zawiadomienie do Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim ws. oblania farbą filii jej biura poselskiego w Sulejówku. Wcześniej posłanka PiS poinformowała o zdarzeniu w mediach społecznościowych.

Pawłowicz we wpisie na Facebooku poinformowała o oblaniu farbą filii jej biura poselskiego w Sulejówku.

„Osoby wychowane w nienawiści do Polski przez >>walczącą<< o pokój i sprawiedliwość polską opozycję, najprawdopodobniej w czasie ostatniej, ogólnopolskiej, świątecznej >>akcji<< ataków na biura posłów PiS, zniszczyli również elewację i okna w filii mojego biura poselskiego w Sulejówku. Totalni, jak zwykle, nie wykazali się celnością” – napisała.

W rozmowie z PAP Krystyna Pawłowicz poinformowała, że o całym zajściu dowiedziała się w czwartek, a dziś złożyła zawiadomienie w tej sprawie do Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim. Jak podkreśliła, w oblanym farbą budynku wynajmowała jedynie pokój, w którym znajdowała się filia jej biura poselskiego, natomiast główne biuro mieści się w Mińsku Mazowieckim.

Posłanka PiS podkreśliła, że wokół budynku nie było monitoringu, stąd – jak oceniła – trudno będzie znaleźć sprawców.

„Podejrzewam, że to w ramach tej akcji świątecznej zostało zrobione, kiedy w całej Polsce miały miejsce takie przypadki i tak jak z grobem moich rodziców – zniszczono, zalano, ale tu nie ma monitoringu; może kiedyś to się wyjaśni, ale nie sądzę, żeby udało się ustalić sprawców” – powiedziała Krystyna Pawłowicz.

W lipcu ubiegłego roku Krystyna Pawłowicz złożyła zawiadomienie na policję ws. znieważenia grobu jej rodziców, który został oblany czerwoną farbą. Posłanka PiS całe zajście – we wpisie w mediach społecznościowych – oceniła jako przejaw „walki politycznej” opozycji.

W sylwestrową noc na drzwiach biura posła Schreibera i europosła Złotowskiego w Nakle n. Notecią (Kujawsko-Pomorskie) ktoś umieścił napisy „macie krew na rękach przez was zginął Piotr Szczęsny” oraz „konstytucja”. Policja zatrzymała w tej sprawie małżeństwo – 34-letniego mężczyznę i 35-letnią kobietę. Oboje usłyszeli zarzut zniesławienia mogącego narazić na utratę zaufania i – jak wynika z informacji PAP – przyznali się do namalowania napisów.

Wcześniej, w weekend 21-22 października 2017 r. z kamienicy w Bydgoszczy, gdzie mieści się biuro posłów została zerwana i zniszczona tablica informacyjna z wizerunkiem godła polskiego i logo PiS; sprawców wówczas nie wykryto.

W połowie grudnia drzwi biura poselskiego minister Beaty Kempy w Sycowie (Dolnośląskie) zostały oblane łatwopalną cieczą i podpalone. Na elewacji budynku pozostawiono napisy. Nikt nie ucierpiał, choć biuro znajduje się na parterze budynku mieszkalnego w centrum miasta w pobliżu rynku. Podejrzany o podpalenie Sebastian K. został aresztowany na trzy miesiące; usłyszał zarzuty o charakterze terrorystycznym. Grozi mu do 15 lat więzienia.

O podobnych zdarzeniach informowali również politycy PO. Poseł Platformy Arkadiusz Myrcha w środę zamieścił na Twitterze wpis ze zdjęciem zamalowanej farbą tablicy biura PO i poselskiego – swojego oraz posłów Tomasza Lenza i Antoniego Mężydło. Jak wówczas zaznaczył, był to trzeci przypadek zniszczenia tablicy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl