Juncker w „Spieglu” grozi krajom UE odmawiającym przyjęcia uchodźców

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker opowiedział się na łamach najnowszego wydania tygodnika „Der Spiegel” za wdrożeniem postępowania o naruszenie traktatów unijnych wobec krajów, które odmawiają przyjmowania uchodźców z Włoch i Grecji.

„W przyszłym tygodniu będziemy musieli zająć się kwestią, czy wdrażamy postępowanie o naruszenie traktatów, czy nie. Decyzja jeszcze nie zapadła, lecz ja mówię: jestem za” – oświadczył Juncker.

Szef KE powiedział, że przygląda się między innymi Węgrom i Słowacji – „tym i innym krajom”, jak cytuje go „Spiegel”.

Chodzi o to, by „zaznaczyć, że raz podjęte decyzje są obowiązującym prawem, również wtedy, gdy się głosowało przeciwko” – wyjaśnił szef KE. Stawką jest „europejska solidarność, która nie może być uliczką jednokierunkową, ruch musi się odbywać w obu kierunkach” – dodał.

Materiał ukazał się w piątek na stronie internetowej „Spiegla”. Papierowe wydanie tygodnika dostępne będzie od soboty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl