Juncker do May: razem będziemy bronić wartości

Razem będziemy nadal bronić wartości, które czynią nas pokojowymi, demokratycznymi, otwartymi i tolerancyjnymi społeczeństwami – napisał w niedzielę w liście do brytyjskiej premier Theresy May szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Złożył też kondolencje rodzinom ofiar ataku w Londynie.

„Obserwowałem z przerażeniem nocne wydarzenia w Londynie. Tchórzliwi ludzie, którzy stoją za tymi atakami, nie podważą naszego oporu, naszego współczucia, naszych demokracji” – napisał.

Jak dodał, Unia Europejska, jej państwa członkowskie i ich sojusznicy na całym świecie łączą się w solidarności z mieszkańcami Londynu.

„Razem będziemy nadal bronić wartości, które czynią nas pokojowymi, demokratycznymi, otwartymi i tolerancyjnymi społeczeństwami. Łączę się myślami z ofiarami ataku i ich rodzinami” – oświadczył szef KE.

Wcześniej kondolencje złożył także szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

„Moje serce i myśli są w Londynie po kolejnym tchórzliwym ataku. Europa stoi przy Wielkiej Brytanii w walce z terroryzmem” – napisał na Twitterze.

„Czujemy smutek i wyrażamy solidarność z ofiarami i rodzinami ofiar haniebnego ataku na London Bridge. Te ataki muszą być zatrzymane. Zjednoczeni przeciwko terroryzmowi” – to z kolei słowa szefa Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego, które opublikował na Twitterze.

PAP/RIRM

drukuj