Jubileuszowa XXV Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. „Przychodzimy do Matki niezawodnej nadziei”

Msza Święta pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego będzie centralnym punktem XXV Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Uroczystości trwają od wczoraj. Sobotniej Eucharystii przewodniczył ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej. Tegorocznej modlitwie towarzyszy hasło: „Gdzie chrzest, tam nadzieja”.

Drugi dzień pielgrzymki zainaugurowała wspólna modlitwa Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na godz. 9.00 zaplanowano program artystyczny w wykonaniu artystów scen polskich pt. „Chrzest Biało-czerwonej” w reżyserii Barbary Dobrzyńskiej.

O godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Ostatnim punktem pielgrzymki będzie zaplanowana na godz. 15.00 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Ks. abp. Wacław Depo, metropolita częstochowski, wskazuje, że hasło tegorocznego spotkania: „Gdzie chrzest, tam nadzieja” nierozerwalnie wiąże się z pielgrzymowaniem na Jasną Górę. „Przychodzimy tutaj do Matki niezawodnej nadziei” – dodaje.

Wpatrujemy się w jej oblicze po to, żeby nabrać mocy wiary na wszelkie doświadczenia i wyzwania, które nas obecnie spotykają i które nas czekają – tłumaczy ks. abp Wacław Depo.

Jak dodaje, Radio Maryja nie jest tylko rozgłośnią radiową, ale wspólnotą ludzi, którzy zjednoczyli się wokół prawdy o tym, że Maryja jest dla nas przewodniczką wiary.

Obchody XXV Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę zainaugurowała sobotnia Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca. „Szczególnym znamieniem naszej tegorocznej pielgrzymki jest to, że odbywamy ją w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, w roku 1050. rocznicy chrztu naszego Narodu oraz w roku Światowych Dni Młodzieży” – podkreślił ordynariusz świdnicki.

Jako Rodzina Radia Maryja przybywamy, by włączyć się w narodowe dziękczynienie za dar chrztu naszego Narodu, przyjęty 1050 lat temu, za ponad tysiącletnią obecność Chrystusa i Maryi w dziejach naszej Ojczyzny, a także za okazywane nam Boże miłosierdzie. Przybywamy także po to, aby w Domu naszej Matki i Królowej nabrać nowych duchowych sił do dalszej drogi życia, by wypraszać Boże błogosławieństwo dla Kościoła i dla Ojczyzny, dla Europy i świata – zaznaczył ks. bp Ignacy Dec.

Rodzinę Radia Maryja przywitał w Częstochowie o. Mieczysław Polak. Przeor Jasnej Góry podkreślił, że Eucharystia jest źródłem i szczytem życia chrześcijanina. Wskazał, że twarz Maryi z Jasnogórskiej Ikony promienieje matczyną miłością.

Serdecznie wam życzę, by Maryja pochyliła się nad każdym z was z takim samym zatroskaniem i miłością, jak pochylała się nad Jezusem. Niech wasza pielgrzymka do Królowej, danej ku obronie naszego Narodu, i wasza gorąca modlitwa przyniosą błogosławione owoce dla was i całej naszej Ojczyzny; niech sprawią, że zjednoczą się serca Polaków – mówił o. Mieczysław Polak.

Transmisję z niedzielnych uroczystości można śledzić za pośrednictwem Radia Maryja i Telewizji Trwam. [na żywo]

RIRM

drukuj