fot. PAP/EPA

Joe Biden spotka się z Wołodymyrem Zełenskim

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jutro w Waszyngtonie spotka się prezydentem USA Joe Bidenem. Będzie również gościł na Kapitolu.

W amerykańskim Kongresie ważą się losy dalszego dozbrajania Ukrainy przez Stany Zjednoczone. Kolejny pakiet wojskowy warty ponad 61 mld dolarów w ubiegłym tygodniu zablokowali Republikanie. Rozmowy cały czas trwają. Negocjacje obejmują m.in. politykę migracyjną. Ich wynik jest jednak niepewny. W tym czasie do Waszyngtonu na zaproszenie prezydenta Joe Bidena uda się prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

„Prezydent Joe Biden zaprosił prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, do Białego Domu na spotkanie we wtorek, 12 grudnia, aby podkreślić niezachwiane zaangażowanie Stanów Zjednoczonych we wspieranie narodu ukraińskiego w jego obronie przed brutalną inwazją Rosji” – przekazała Karine Jean-Pierre, rzecznik amerykańskiego prezydenta.

Wołodymyr Zełenski, oprócz Białego Domu, uda się także na Kapitol. W siedzibie Kongresu spotka się ze spikerem Izby Reprezentantów z Partii Republikańskiej. Wystąpi również przed amerykańskim Senatem.

Każdego dnia, każdą godzinę wykorzystujemy do tego, aby dać więcej Ukrainie, naszemu narodowi. Dać więcej możliwości, ochrony i siły – podkreślił Wołodymyr Zełenski.

Eksperci wskazują, że nawet jeśli prezydentowi Zełenskiemu uda się doprowadzić do przełamania impasu, mało prawdopodobnym jest, by ustawę, która zagwarantuje dodatkowe środki dla Kijowa, udało się przegłosować jeszcze w tym roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl