fot. PAP/Albert Zawada

Holenderski rząd: nie zamierzamy przejmować ukraińskich uchodźców z innych krajów

Władze Holandii nie zamierzają przejmować ukraińskich uchodźców z innych krajów, m.in. z Polski – powiedział w środę w parlamencie sekretarz stanu ds. migracji Eric van der Burg.

Podczas debaty w izbie niższej parlamentu (Tweede kamer) w sprawie sytuacji na Ukrainie, na pytania posłów, czy nie należy pomóc np. Polsce przejmując część uchodźców z zaatakowanego przez Rosję kraju, Eric van der Burg odpowiedział, że rząd nie ma takich planów.

„Polska i Węgry do tej pory nie prosiły o taką >>redystrybucję<<, więc rząd nie będzie jej oferował samodzielnie” – oświadczył minister.

Podkreślił jednak, że jeśli Ukraińcy będą przyjeżdżać z Polski do Niderlandów, to wówczas mogą liczyć na schronienie.

Eric van der Burg poinformował jednocześnie, że rząd Holandii zrobi wyjątek dla uciekających przed wojną Ukraińców, którzy przebywają w Mołdawii. Gabinet zadeklarował relokację do Holandii 500 z nich.

 

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl