fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Jest dochodzenie CBA ws. oświadczenia majątkowego Biernata

Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło dochodzenie w sprawie oświadczenia majątkowego sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej, byłego ministra sportu Andrzeja Biernata.

Biuro wzięło pod lupę oświadczenie majątkowe polityka już we wrześniu ubiegłego roku. Wątpliwości funkcjonariuszy miał wzbudzić samochód posła, kupiony kilka lat temu. Zastanowiło ich to, skąd parlamentarzysta miał pieniądze na taki zakup. W czasie kontroli oświadczenia funkcjonariusze Biura doszli do wniosku, że może być ono nieprawdziwe. Dlatego zdecydowali się wszcząć dochodzenie.

Szef Biura Paweł Wojtunik poinformował, że  jest uzasadnione  podejrzenie popełnienia przez polityka przestępstwa. Pytanie, jak ta sprawa wpłynie na polityczną przyszłość sekretarza generalnego PO. Jeszcze niedawno zapowiadał on, ze chce startować w wyborach do Sejmu z pierwszego miejsca w Sieradzu.

Czy tak się stanie? Szefowa partii  Ewa Kopacz chce zamówić specjalne sondaże i sprawdzić, którzy politycy zamieszani w różne afery mają poparcie wyborców i mogą znaleźć się na listach wyborczych. Takiej weryfikacji mają być poddani poza Andrzejem Biernatem między innymi, Jacek Protasiewicz, znany z awantury na lotnisku we Frankfurcie, Cezary Grabarczyk,  który zdobył nielegalnie broń, czy Bartosz Arłukowicz, nagrany w restauracji Sowa i Przyjaciele.


TV Trwam News/RIRM

drukuj