Jesienią odbędzie się konferencja nt. wolności religijnej

Pomoc Kościołowi w Potrzebie we współpracy z Sejmem i Senatem na jesieni tego roku zorganizuje konferencję nt. wolności religijnej na świecie i praw człowieka.

Chrześcijanie na całym świecie, także w Europie, giną za wiarę w Jezusa Chrystusa. Coraz częściej do ataków islamskich terrorystów dochodzi na starym kontynencie. Kilka dni temu we Francji doszło do brutalnego morderstwa księdza.

Odbywające się w Krakowie ŚDM są również okazją do tego, by zapoznać się z sytuacją chrześcijan. Młodzi  ludzie, którzy przybyli z różnych zakątków świata, dzielą się swoimi świadectwami dot. prześladowań w ich krajach.

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Pomocy Kościołowi w Potrzebie, przypomina, że Jan Paweł II i Benedykt XVI podkreślali już, iż XX i XXI wiek to czas największej liczby męczenników. Duchowny zwraca uwagę, że obecnie co 5 minut ktoś ginie za wiarę.

– Przez wiele lat utrzymywała się liczba 170 tys. – co 3 minuty ktoś ginął tylko za to, że był chrześcijaninem. W ostatnich danych podanych dwa lata temu przez Radio Watykańskie to jest 105 tys. – czyli co 5 min ktoś na świecie jest zabijany. Dzisiaj dobre jest to, że mamy dużo świadectw w różnych kościołach. Pamiętam, jak słuchaliśmy świadectw Syryjczyków, osób z Republiki Środkowoafrykańskiej. Młodzi ludzie przyjmowali ich słowa z wielkim entuzjazmem. Na pewno zabiorą te treści do ze sobą i będą w swoich krajach ambasadorami – zaznacza ks. Waldemar Cisło.

Papieska organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie został założona w 1947 r. Instytucja prowadzi działalność wydawniczą, organizuje Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Co roku zbiera środki, które następnie przekazuje potrzebującym.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl