Japonia i USA wykorzystają szczyt G20, by zwiększyć presję na Koreę Płn.

Prezydent USA Donald Trump i premier Japonii Shinzo Abe, którzy rozmawiali w poniedziałek rano przez telefon, postarają się wykorzystać szczyt G20 w Hamburgu, aby wspólnie z Koreą Płd. zwiększyć presję na Koreę Płn. – podał rzecznik japońskiego rządu.

Prezydent Trump i premier Abe będą uczestniczyć w rozmowach dwustronnych na ten temat, które już zaplanowano, ale przewidziano też spotkanie obu liderów z władzami Korei Południowej, które ma potwierdzić bliski charakter współpracy. Odbędzie się ono jeszcze przed rozpoczęciem szczytu G20 – podkreślił rzecznik rządu w Tokio.

Szczyt G20, czyli spotkanie grupy 19 najbogatszych (i/lub najbardziej dynamicznie rozwijających się) państw oraz Unii Europejskiej, którego celem jest dyskusja nad wspólną polityką finansową i gospodarczą, odbędzie się 7-8 lipca w Hamburgu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl