https://twitter.com/MHI_GroupJP/status/1618486976843517954/photo/1

Japonia umieściła na orbicie okołoziemskiej satelitę radarowego, który ma obserwować Koreę Północną i katastrofy

Japonia z powodzeniem wystrzeliła w czwartek rakietę z satelitą radarowym, zbierającym m.in. dane wywiadowcze – poinformowała agencja Kyodo. Tokio chce w ten sposób usprawnić reagowanie na katastrofy i monitorować rozwój wydarzeń w północnokoreańskich obiektach wojskowych.

Rakieta 46 H2A, obsługiwana przez Mitsubishi Heavy Industries Ltd., wystartowała z Centrum Kosmicznego Tanegashima w prefekturze Kagoshima po jednodniowym opóźnieniu, spowodowanym złą pogodą i weszła na zaprogramowaną orbitę.

Satelita radarowy może rejestrować obrazy na ziemi w nocy, a także w trudnych warunkach pogodowych. Według Cabinet Satellite Intelligence Center, które zleciło Mitsubishi Heavy zadanie wystrzelenia rakiety, można go wykorzystać do przekazywania danych w przypadku klęski żywiołowej.

Projekt stworzenia najnowszego satelity radarowego kosztował 51,2 miliarda jenów (396 milionów dolarów). Rakieta, która go wyniosła, wykorzystuje do napędu paliwo ciekłe, ma 53 metry długości i 4 metry średnicy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl