Jan Dziedziczak: W Parlamencie Europejskim będę walczył o dobre imię Polski

Proszę o głos wszystkich, dla których ważna jest sprawa walki z kłamliwymi oskarżeniami Polski o zbrodnie drugiej wojny światowej – powiedział w poniedziałek w Poznaniu wielkopolski poseł PiS, kandydat do PE Jan Dziedziczak.

Poseł zapewnił w trakcie konferencji prasowej, że jeżeli zostanie wybrany do PE, będzie zabiegał o środki na rozbudowę infrastruktury w Wielkopolsce, w tym przebiegających przez region dróg i linii kolejowych. Jan Dziedziczak startuje z ostatniego miejsca wielkopolskiej listy PiS.

„Obok podstawowych obowiązków europarlamentarzysty i poza zabieganiem o sprawy Wielkopolski, chciałbym walczyć o dobre imię Polski. Byłem twórcą koncepcji, koordynatorem a później realizatorem programu PiS dotyczącego obrony dobrego imienia Polski – przede wszystkim w wymiarze historycznym. Słyszymy niemal codziennie o doniesieniach o polskich obozach koncentracyjnych, o tym, że rzekomo Polacy brali udział w zbrodniach II wojny światowej, byli współodpowiedzialni za Holokaust – my wiemy, że jest to całkowita nieprawda i trzeba temu przeciwdziałać” – powiedział Jan Dziedziczak.

Poseł podkreślił, że Bruksela i Strasburg są „znakomitymi miejscami do tego, żeby przeciwdziałać tego typu kłamliwym, antypolskim stereotypom”.

„Poseł do Parlamentu Europejskiego ma szereg narzędzi, które umożliwiają walkę. To jest organizacja wystaw, organizacja różnych sympozjów, konferencji naukowych – to można robić właśnie w miejscu, które oddziałuje na brukselskie elity, czyli na osoby, które współtworzą politykę europejską, na tamtejsze media i środowiska naukowe” – powiedział polityk.

Jan Dziedziczak zapewnił, że dzięki swojej dotychczasowej pracy w tym zakresie, dysponuje stosownymi materiałami oraz ekspertami, których można by było wykorzystać w walce o dobre imię kraju.

Wielkopolski PiS liczy na zdobycie w regionie dwóch mandatów w wyborach do PE. Listę kandydatów otwierają: europoseł Zdzisław Krasnodębski, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska oraz posłanka Joanna Lichocka. Na czwartym miejscu listy znalazł się wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl