fot. PAP

Do wyborów do PE pozostały dwa dni

Do dzisiaj w urzędzie gminy zgodnym z miejscem zamieszkania można odebrać zaświadczenie umożliwiające głosowanie w dowolnym miejscu w kraju i za granicą.

Także Polonia w Chicago mobilizuje się, aby wziąć udział w eurowyborach – powiedział o. Zbigniew Pieńkos, dyrektor centrali Radia Maryja w Chicago. Wskazał on również, że dla wielu Polaków najbliższe wybory, to bardzo ważne wydarzenie.  Jednak nie zawsze mają oni możliwość oddania swojego głosu. Mimo że różne są sposoby, aby zgłosić swój udział w wyborach Polacy poza granicami naszego kraju niejednokrotnie spotykają się z utrudnieniami. Jednak – jak wskazuje o. Zbigniew Pieńkos – centrala Radia Maryja wychodzi naprzeciw i pomaga Polakom wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu.

Kolejny już raz wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom osób żyjących w aglomeracji chicagowskiej i udostępniamy nasze pomieszczenia i komputery po to, aby tym osobom pomóc w rejestracji do wyborów. Rejestrujemy się za pomocą internetu na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Mieszkając tutaj, żyjąc z tymi ludźmi widzę, jak wiele osób wraca do Ojczyzny, dlatego żywo interesują się tym, jak będzie wyglądać Europa, do której wrócą, jak będzie wyglądać nasza Ojczyzna i jacy ludzie będą ją reprezentować – zwrócił uwagę o. Zbigniew Pieńkos.

Dyrektor centrali Radia Maryja dodał, że pomimo codziennych obowiązków Polacy angażują się i na bieżąco obserwują sytuację polityczną w swoim macierzystym kraju. Powiedział też, że pomimo negatywnych skojarzeń, jakie niejednokrotnie wywołują wybory, wśród Polonii cieszą się one dużym zainteresowaniem.

RIRM

drukuj