fot. Monika Bilska

J. Wojciechowski: Dzięki Zjednoczonej Prawicy budżet UE na polskie rolnictwo został zwiększony o 4 mld euro

Dzięki staraniom rządu Zjednoczonej Prawicy unijny budżet na polskie rolnictwo został zwiększony o 4 mld euro – podkreślił komisarz ds. rolnictwa, Janusz Wojciechowski.

Janusz Wojciechowski przypomniał, że pierwotnie projekt zakładał 30,5 mld euro dla polskich gospodarzy, jednak w drodze negocjacji rządu Matusza Morawieckiego pula została zwiększona.

W Myśliborzu w sobotę zorganizowano konferencję Europejskich Konserwatystów i Reformatorów poświęconą Europejskiemu Zielonemu Ładowi i Planowi Odbudowy. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. komisarz ds. rolnictwa, Janusz Wojciechowski, a także ministrowie, europosłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz samorządowcy.

Komisarz Janusz Wojciechowski wskazywał na skalę środków, jakie trafią z Unii Europejskiej na polską wieś i będą stanowić szansę dla różnego typu gospodarstw.

– Polska ma o 4 mld euro więcej niż było to przewidywane w 2018 roku. Z tego wzięło się 150 mld złotych. (…) Mamy w Polsce niewiele ponad 14 mln hektarów ziemi, czyli na każdy hektar ziemi przypada ponad 10 tys. złotych. Mamy ok. 1,3 mln gospodarstw rolnych, czyli wychodzi średnio ok. 120 tys. złotych na jedno gospodarstwo. To naprawdę duże fundusze. Trzeba je bardzo mądrze wydać – powiedział Janusz Wojciechowski.

Komisarz ds. rolnictwa widzi szanse w rolnictwie precyzyjnym oraz rozwiązaniach unijnej „Strategii od pola do stołu”. Polityk uspokajał też rolników, jeśli chodzi o przepisy dotyczące dobrostanu zwierząt. Zapewniał, że za zmianami pójdą duże dofinansowania i rekompensaty.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl