J. Szymczyk: sprawa wybuchu we Wrocławiu – priorytetowa

Zatrzymanie sprawcy czwartkowego wybuchu na przystanku we Wrocławiu jest sprawą o najwyższym priorytecie – oświadczył w poniedziałek komendant główny policji Jarosław Szymczyk. Policja pracuje bardzo intensywnie, analizując wiele sygnałów, śladów i materiałów – dodał nadinspektor.

Rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski zdementował informacje medialne, według których osoba poszukiwana w związku z próbą bombowego zamachu w miejskim autobusie została zatrzymana.

„Nie było żadnego zatrzymania. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą” – oświadczył rzecznik.

Do eksplozji ładunku wybuchowego doszło w czwartek na przystanku autobusowym przy ul. Kościuszki we Wrocławiu. Lekko ranna została jedna osoba. Chwilę przed wybuchem ładunek wyniósł z autobusu linii 145 kierowca, który zauważył pozostawioną w pojeździe paczkę.

„Poszukiwania prowadzone są niezwykle intensywnie. Nadaliśmy tej sprawie najwyższy priorytet” – powiedział Jarosław Szymczyk dziennikarzom w poniedziałek w Katowicach.

Dodał, że do Wrocławia zostało skierowanych 400 policjantów z całej Polski, którzy patrolują tamtejsze ulice. Zostali tam wysłani także funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Głównej Policji.

„To najlepsi fachowcy w poszczególnych dziedzinach” – zapewnił komendant główny policji.

„Czynności toczą się wielopłaszczyznowo, w tej chwili wykonywanych jest ich cały szereg. Analizujemy wiele sygnałów, zgłoszeń, śladów, materiałów – bardzo intensywne prace i zależy nam na tym, aby szybko i skutecznie je sfinalizować” – oświadczył szef policji.

Pytany, czy wydarzenie z Wrocławia policja traktuje jako ostrzeżenie przed imprezami masowymi, które odbędą się w najbliższych miesiącach, komendant przypomniał, że przez wiele lat w Polsce nie notowano podobnych incydentów.

„Nagle pojawia się ktoś, kto postanowił ten ład i spokój zaburzyć. Dzisiaj dla nas najważniejszym zadaniem jest szybkie zatrzymanie sprawcy tego zdarzenia i wierzymy głęboko w to, że poziom przygotowania służb nie dopuści do kolejnych w naszym kraju” – powiedział Jarosław Szymczyk.

W sprawie detonacji we Wrocławiu policja poszukuje ok. 25-letniego mężczyzny, który ma około 180 cm wzrostu, jest szczupły, ma pociągłą, szczupłą twarz, włosy ciemnobrązowe raczej krótkie. Mężczyzna miał okulary przyciemniane, ubrany był w ciemną bluzę z kapturem i czarne spodnie dresowe. Śledztwo w sprawie eksplozji prowadzi wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl