fot. flickr.com

J. Sasin: Podwyżki cen prądu dla indywidualnych odbiorców nie będzie

Podwyżki cen prądu dla indywidualnych odbiorców nie będzie; zrobimy wszystko, żeby tak się stało – zapowiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Jacek Sasin w porannej rozmowie w RMF FM był pytany o to, czy będzie podwyżka cen prądu.

„Mówiłem bardzo wyraźnie, że podwyżki dla indywidualnych odbiorców nie będzie. I zrobimy wszystko, żeby tak się stało” – zapowiedział.

Dopytywany, jak to będzie wyglądało w przypadku firm, powiedział, że dla nich „ta podwyżka była już w tym roku, szczególnie dla dużych firm”.

„Dla tych małych, średnich udało się utrzymać te ceny – ale nie da się tego robić w nieskończoność. Podmioty gospodarcze muszą liczyć się z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika to z rynkowych cen wytwarzania energii” – powiedział Jacek Sasin.

Wicepremier był pytany o podział kompetencji między przyszłym ministrem środowiska Michałem Wosiem a ministrem klimatu Michałem Kurtyką.

„Z tym środowiskiem to nie jest do końca tak, że podzieliliśmy na dwa ministerstwa. To nowe ministerstwo klimatu w bardzo tylko niewielkim stopniu przejmie kompetencje dotychczasowego ministerstwa środowiska, a w znacznie większym stopniu kompetencje dotychczasowego ministra energii, czyli cały ten zakres polityki energetycznej w sensie planowania modelu energetycznego” – powiedział.

Jacek Sasin przekazał, że za ceny prądu w tej chwil odpowiada minister aktywów państwowych, czyli on.

„Na razie. Dopóki nie zmieniliśmy ustawy o działach – a nie jest tak prosto zmienić, bo trzeba cały proces legislacyjny przeprowadzić – dział energia jest w tym ministerstwie” – wyjaśnił.

PAP

drukuj