fot. PAP/Artur Reszko

J. Sasin o ew. prezydenturze R. Trzaskowskiego: Prezydent nie może wyłącznie blokować i hamować prac rządu

Prezydent nie może wyłącznie blokować i hamować prac rządu – podkreślał na antenie Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin. Taką wizję zarzucił Rafałowi Trzaskowskiemu.

Wynik prezydenta Andrzeja Dudy po I turze wyborów to bardzo dobra pozycja wyjściowa. Walka o fotel prezydenta cały czas jednak trwa.

– Naprawdę jeszcze nic nie jest przesądzone i ta walka będzie trwała do ostatniego momentu – powiedział Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.

Do ostatniego momentu – jak zapewnił wicepremier – Andrzej Duda będzie aktywnie przedstawiał wizję swojej dalszej prezydentury.

– Prezydent może odgrywać bardzo aktywną rolę w polskim systemie politycznym, konstytucyjnym wtedy, kiedy ma oparcie w większości parlamentarnej, oparcie w rządzie – podkreślił wiceprezes Rady Ministrów.

Tylko wtedy – jak zaznaczył Jacek Sasin – prezydent ma realną szansę realizować projekty i wpływać na to, co się dzieje w Polsce. I choć Rafał Trzaskowski ze swojej strony oferuje współpracę z rządem, wicepremier mówił wprost, że to oferta bez pokrycia.

– Ja absolutnie nie wierzę we współpracę Rafała Trzaskowskiego z rządem, z większością parlamentarną. On jako prezydent, gdyby został  prezydentem, będzie takim prezydentem wojny – ocenił minister aktywów państwowych.

Który – jak stwierdził Jacek Sasin – będzie hamował, wetował i blokował prace rządu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl