J. Saryusz-Wolski zrezygnował z członkostwa w EPL

Dawny europoseł Platformy Obywatelskiej, a obecnie popierany przez polski rząd kandydat na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej Jacek Saryusz-Wolski ogłosił dziś, że zrezygnował z członkostwa w Europejskiej Partii Ludowej (EPL).

Samo ugrupowanie również w poniedziałek poinformowało w oświadczeniu, że polski polityk został usunięty z EPL.

„Po 26 latach współpracy z EPL, wprowadziwszy swego czasu Platformę Obywatelską do tej rodziny politycznej, której członkiem duchowym pozostaję, złożyłem dziś wizytę pożegnalną w kwaterze głównej (EPL), składając na ręce przewodniczącego (Josepha) Daula rezygnację wobec zaistniałej sytuacji” – powiedział Jacek Saryusz-Wolski dziennikarzom w Brukseli.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl