J. Kopcińska: Projekt dotyczący wsparcia niepełnosprawnych to krok do zmiany systemu

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności to kolejny krok do zmiany systemu, aby wszystkie osoby otrzymały pomoc – powiedziała w poniedziałek w Sejmie posłanka PiS, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny zajęła się w poniedziałek wieczorem projektem o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności. Zakłada on wprowadzenie szczególnych uprawnień w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

„Rząd PiS, Mateusza Morawieckiego proponuje rozwiązania systemowe. Ta ustawa to kolejny krok do zmian systemu, aby wszystkie osoby potrzebujące pomocy tę pomoc otrzymały” – powiedziała Joanna Kopcińska, przedstawiając projekt ustawy.

Zaznaczyła, że obecny system okazał się niewydolny.

„Nie udźwignął ciężaru pomocy osobom niepełnosprawnym” – mówiła. Podkreśliła, że nie da się doraźnie rozwiązać niektórych problemów, które narastały przez lata

PAP/RIRM

drukuj