fot. https://twitter.com/MI_GOV_PL

J. Kaczyński wziął udział w uroczystości nadania drodze ekspresowej S19 nazwy Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Od dziś droga ekspresowa S19 nosi nazwę Via Carpatia im. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości udział wciął wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

W Janowie Lubelskim zorganizowano uroczyste otwarcie czterech odcinków drogi ekspresowej S19, m.in. obwodnicy Janowa Lubelskiego.

https://twitter.com/MI_GOV_PL/status/1471478545948065794

Jednocześnie nadano jej nazwę Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński podkreślał, że jego brat był realizatorem wizji polskiej niepodległości i demokracji. Wicepremier wskazał, że Prawo i Sprawiedliwość pokazało, iż można prowadzić inną politykę.

– Prezydent Lech Kaczyński położył nacisk na nowy model polityki zagranicznej – wskazał prezes PiS.

Jarosław Kaczyński dodał, że Via Carpatia jest namacalnym efektem zmiany podejścia do polskich spraw.

– W polityce zagranicznej, w budowie polskiego bezpieczeństwa energetycznego – to było to lepiszcze. Służyło ono integracji państw środkowo-wschodniej Europy, powstaniu takiego planu, by ta integracja przybrała charakter bardzo praktyczny, żeby miała wymiar gospodarczy. Początkowo mówiono przede wszystkim o energetyce, później także o drogach, o infrastrukturze. Dziś istnieje wielki plan na przeszło 600 miliardów euro, żeby stworzyć z Międzymorza pewną całość. Ta droga jest elementem tego planu – powiedział Jarosław Kaczyński.

Szlak Via Carpatia łączy Europę północną i południową. W Polsce trasa będzie miała ponad 700 km długości i przebiegnie przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl