J. Kaczyński: W kwestii LGBT Polska nie może się liczyć z zewnętrznymi oczekiwaniami, jeżeli chce zachować swoją tożsamość

W kwestii problematyki LGBT (…) Polska nie może się liczyć z zewnętrznymi oczekiwaniami, jeżeli chce zachować swoją tożsamość – zaznaczył prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

W Polskim Radiu lider Zjednoczonej Prawicy był pytany o tzw. związki partnerskie, postulaty środowisk homoseksualnych w tym obszarze i adopcję dzieci przez takie pary. Dziennikarz przytoczył wypowiedzi opozycji, która opowiada się za uchwaleniem prawa, które daje przywileje parom homoseksualnym, a w sprawie przyznania im prawa do adopcji chcą dalszej dyskusji.

Jarosław Kaczyński pytany, jak rozumie takie stanowisko polityków opozycji ocenił, że „jest to kwestia realizacji planu wiceprezydenta Pawła Rabieja”.

To jest po prostu kwestia realizacji pewnych zewnętrznych oczekiwań, z którymi Polska w żadnym razie nie może się liczyć, jeżeli chce być po prostu Polską i zachować swoją tożsamość. Mówimy – watro być Polakiem, warto, żeby Polska trwała – to powinno być drogowskazem dla polskiej polityki, powinno być drogowskazem dla polityków wszystkich opcji. Niestety tak nie jest, mówię o tym z bólem, ale jest w tym wiele czystego cynizmu, bo poglądy – te prawdziwe – można było już usłyszeć – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS był też pytany o kwestię krytyki środowisk LGBT. Jarosław Kaczyński podkreślił, że jest to sprawa dotycząca wolności – m.in. słowa, przekonań, wolności religijnej i nauki. Wskazał, że w wielu krajach i społeczeństwach tę wolność się likwiduje.

Jak mówił „ten proces niestety (…) przybiera formy drastyczne”.

W Szkocji wyrzuca się ze szkoły chłopca, który stwierdził – zgodnie z oczywistością – że są kobiety i mężczyźni i że innej płci nie ma – powiedział Jarosław Kaczyński.

 

RIRM

drukuj