fot. PAP/Tytus Żmijewski

J. Kaczyński: Reforma wymiaru sprawiedliwości będzie kontynuowana

We Włocławku prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział, że reforma wymiaru sprawiedliwości będzie kontynuowana po wyborach. Podsumował też dotychczasowe działania swojej partii.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości we Włocławku była okazją do podsumowania czterech lat rządów. Prezes partii Jarosław Kaczyński zaznaczył, że w trakcie minionych 4 lat partia podjęła wiele działań w obszarze polityki społecznej.

– Wielka polityka społeczna, wielka polityka przywracania w Polsce sprawiedliwości, a jednocześnie wspierania tego, co jest fundamentem wszystkiego, czyli polskich rodzin. 500 plus jest tutaj symbolem, ale tych przedsięwzięć było więcej – podkreślił lider obozu Zjednoczonej Prawicy.

Polityka społeczna to także seniorzy i osoby niepełnosprawne – dodał prezes Jarosław Kaczyński. Prawo i Sprawiedliwość podjęło się również reformy sądownictwa. Jednak nie wszystkie zmiany udało się przeprowadzić do końca – mówił prezes PiS-u, choć zapewnił, że były one konieczne i prowadzone w interesie społeczeństwa i sprawiedliwości.

Wskazując na reformę sądownictwa, Jarosław Kaczyński zapewnił, że mimo sprzeciwu środowisk opozycyjnych, Prawo i Sprawiedliwość się nie podda.

– Ona będzie kontynuowana. My się nie cofniemy. Polska musi być krajem dobrze funkcjonującym, państwem dobrze funkcjonującym. A do tego potrzebne są dobre, sprawne, ale przede wszystkim obiektywne i sprawiedliwe sądy – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Z kolei minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski już wprost mówił o województwie kujawsko-pomorskim. Podkreślił, że są to ziemie bardzo żyzne, z dużym potencjałem. Dodał, że wcześniej wielokrotnie były zaniedbywane, co nie powinno powtórzyć się w przyszłości.

– Rozwój obszarów wiejskich i powiązanych z nimi małych ośrodków miejskich, które są centrami rozwoju lokalnego, jest jednym z priorytetów rządów Prawa i Sprawiedliwości – powiedział szef resortu rolnictwa.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj