fot. Tomasz Strąg

J. Kaczyński o K. Morawieckim: Odszedł człowiek wybitny, dla którego niepodległa Polska stanowiła cel aktywności

Odszedł Kornel Morawiecki, człowiek wybitny, niezłomny, dla którego Polska niepodległa, wolna, stanowiła główny, czy wręcz jedyny cel jego aktywności – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kornel Morawiecki – działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca „Solidarności Walczącej”, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek po ciężkiej chorobie. Miał 78 lat.

„Chciałem wyrazić wielki żal i smutek po śmierci Kornela Morawieckiego, wybitnego działacza niepodległościowego. Człowieka, który wpisał się pięknie w dzieje naszego narodu, w dzieje walki o niepodległość, który był człowiekiem niezłomnym. Człowiekiem dla którego Polska niepodległa, wolna, stanowiła główny, czy wręcz jedyny cel jego aktywności. Bardzo szerokiej, niezwykłej, można powiedzieć niespotykanej nie tylko, jeśli chodzi o Polskę, ale o cały Układ Warszawski, Związek Sowiecki, aktywności politycznej, konspiracyjnej – jak to się kiedyś określało – spiskowej. Aktywności, która przekraczała granice naszego kraju” – mówił lider PiS.

„Odszedł człowiek naprawdę wybitny, człowiek przy tym niezwykły i to jest powód dla wielkiego żalu nas wszystkich, całego naszego obozu” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Lider PiS zaznaczył, że oczywistym jest, iż w tym momencie „jesteśmy razem z panem premierem, który stracił ojca”.

PAP

drukuj