J. Kaczyński: Niemcy powinni się zdecydować, co do charakteru stosunków z Polską

Niemcy muszą zdecydować się, co do charakteru stosunków z Polską – powiedział na antenie Radia Szczecin prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Polityk poinformował, że podczas wizyty kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Polsce będzie rozmawiał z nią o stosunkach polsko-niemieckich i o przyszłości Unii Europejskiej. Wskazał, że sprawy te mocno się ze sobą łączą.

W niedzielę rzecznik PiS-u Beata Mazurek potwierdziła, że niemiecka polityk przyjedzie do Polski na zaproszenie premier Beaty Szydło. Podczas pobytu w naszym kraju spotka się m.in. z prezesem PiS-u.

Nasi niemieccy sąsiedzi będą musieli określić swój kierunek w relacjach między naszymi krajami – zaznaczył Jarosław Kaczyński. Jak dodał, będzie rozmawiać o tym z Angelą Merkel.

– Przede wszystkim będę musiał powiedzieć pani kanclerz, że Niemcy powinni się zdecydować, co do charakteru stosunków z Polską. Nie można naraz Polski atakować i osądzać, a jednocześnie liczyć na to, że te stosunki będą dobre. Nie można też opowiadać bajek, że władza w Niemczech nie ma wpływu na media, bo ma i to nieporównywalnie większy niż w Polsce – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Polsce planowana jest na początek lutego.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj