fot. Tomasz Strąg

Prezes J. Kaczyński: Głosowanie na inne partie niż Prawo i Sprawiedliwość jest głosowaniem na rząd D. Tuska

Głosowanie na inne partie niż Prawo i Sprawiedliwość jest głosowaniem na rząd Donalda Tuska – powiedział w czwartek prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Nie bądźcie nierozsądni, nie oddawajcie głosu na Tuska – zaapelował.

Prezes PiS był w czwartek gościem „Rozmów niedokończonych” w Radiu Maryja, gdzie m.in. podkreślał, że głosowanie na inne partie niż PiS jest głosowaniem na rząd Tuska.

„My nie mówimy, że jesteśmy idealni, nie mówimy, że jesteśmy świętymi. (…) Ale szanowni państwo, nawet jeżeli za coś nas nie lubicie, to przynajmniej nie bądźcie nierozsądni. Nie oddawajcie głosu na Tuska, no bo to jest po prostu nieszczęście” – powiedział Jarosław Kaczyński.

„Każda partia opozycyjna, albo nawet te małe partie – przy całym szacunku dla tego, co głoszą – doprowadzają swoją działalnością do tego, że to w istocie wspiera Tuska, a nie wspiera tych, którzy chcą Polski takiej, jaką, jak sądzę, wymarzyli sobie ci wszyscy Polacy, którzy w ogóle byli jakoś Polską zainteresowani” – stwierdził.

„Wszyscy na pewno chcieli takiej Polski, jaka jest w tej chwili budowana i może być zbudowana. Nie trzeba na to jakiejś wielkiej historycznej epoki. Wystarczy kilkanaście lat dobrych rządów” – dodał lider PiS.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wskazał również, że obecnie Polska jest państwem, które ma coraz lepszą opinię na arenie międzynarodowej. Zaznaczył, że nie można tego zmarnować.

Jak przekazał, w prasie niemieckiej i anglosaskiej, „już nawet mówią, że my przejmujemy rolę Niemiec, jeżeli chodzi o przemysł. Stajemy się najbardziej uprzemysłowionym krajem Europy”. „Do tego jeszcze długa droga, ale idziemy rzeczywiście w tym kierunku i proszę o tym pamiętać” – zaznaczył.

Kaczyński podsumował, że dziś Polska jest państwem podmiotowym, ale trzeba zdawać sobie sprawę z zagrożeń płynących z zewnątrz. Dlatego proszę o przekonywanie innych do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ druga strona ma przewagę w mediach – zaapelował.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl