fot. PAP/Albert Zawada

J. K. Ardanowski o pracach Narodowej Rady Rozwoju: To jest początek pewnej drogi organizowania się świata rolniczego w Polsce wokół wspólnych celów nie tylko dla Polski, ale i dla Europy

Pracujemy w tej chwili w ramach Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie, aby udało się zgromadzić różne, często skłócone środowiska rolnicze, żeby razem w konsensusie wypracować rozwiązania nie tylko dla Polski, ale dla Europy. To jest początek – jak sądzę – pewnej drogi organizowania się świata rolniczego w Polsce wokół wspólnych celów nie tylko dla Polski, ale i dla Europy, która jest zagrożona ideologiami marksistowskimi, często nazywanymi ekologicznymi, chociaż z ekologią to ma niewiele wspólnegopowiedział Jan Krzysztof Ardanowski, poseł PiS, doradca prezydenta RP ds. rolnictwa, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Polska będzie sprawować prezydencję w UE w pierwszym półroczu 2025 r. Jak zauważył Jan Krzysztof Ardanowski, jest to wyjątkowa szansa dla Polski, by „nadać ton UE”.

– W pierwszym półroczu przyszłego roku, na początku nowych władz Unii Europejskiej, nowego Parlamentu, nowej Komisji Europejskiej, która będzie wyłoniona jesienią, Polska przez pół roku będzie kierowała pracami UE na wszystkich jej poziomach, nadając ton, przedstawiając tematy, które chce rozwiązać, propozycję rozwiązań. To jest wyjątkowa szansa dla Polski, żeby również postulaty dotyczące zmiany Zielonego Ładu, pewnej racjonalnej ewolucji wspólnej polityki rolnej, o której mówią głośno polscy i europejscy rolnicy, by były stanowiskiem polskiego rządu. Czy tak będzie? Nie wiadomo – wyjaśnił.

https://twitter.com/NRR_KPRP/status/1782823115329827044

Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przygotuje rekomendacje, które – jak liczą jej członkowie – zostaną uwzględnione przez rząd w agendzie polskiej prezydencji w UE. We wtorek spotkali się przedstawiciele prezydenckiej rady, która działa w ramach Narodowej Rady Rozwoju. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele organizacji rolniczych oraz liderzy ostatnich protestów przeciwko tzw. Zielonemu Ładowi.

Chodzi o to, żeby z polskiego środowiska rolniczego tych organizacji, które są skłócane, żeby wyszedł jeden głos; głos rozsądku dla Europy; głos rozsądku dla zmian, również wspólnej polityki rolnej, ratowania bezpieczeństwa żywnościowego starego kontynentu. Pracujemy w tej chwili w ramach Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie, aby udało się zgromadzić różne, często skłócone środowiska rolnicze, żeby razem w konsensusie wypracować rozwiązania nie tylko dla Polski, ale dla Europy. To jest początek – jak sądzę – pewnej drogi organizowania się świata rolniczego w Polsce wokół wspólnych celów nie tylko dla Polski, ale i dla Europy, która jest zagrożona ideologiami marksistowskimi, często nazywanymi ekologicznymi, chociaż z ekologią to ma niewiele wspólnego – wskazał gość Radia Maryja.

Całą rozmowę z Janem Krzysztofem Ardanowskim można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl