fot. twitter.com/Kombatanci

J. J. Kasprzyk do weteranów walk o niepodległość: dziękuję za waszą odwagę

Dziękuję za waszą odwagę i ducha, za przekazane nam wartości patriotyczne – mówił w Filharmonii Narodowej podczas koncertu poświęconemu weteranom walk o niepodległość szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

„Państwa pokolenie miało w sobie odwagę i ducha i za tę odwagę i za tego ducha, za przekazane nam wartości patriotyczne, za codzienne wskazówki kierowane również do ludzi młodych, którzy są na sali, bardzo wam dziękuję” – powiedział Jan Józef  Kasprzyk podczas poniedziałkowego koncertu „Polska – Zasłużonym dla Ojczyzny” w warszawskiej Filharmonii Narodowej.

„Po powstaniu kościuszkowskim naczelnik Tadeusz Kościuszko wręczył szczególnie zasłużonym w walce o niepodległość złotą obrączkę, na której wygrawerowane były słowa: >>Polska – obrońcy swemu<<. Był to widomy znak wdzięczności Rzeczpospolitej wolnej i dumnej dla tych, którzy nie wahali się poświęcić swojego zdrowia i życia, aby Rzeczpospolita była ponownie wolna” – przypomniał szef Urzędu ds. Kombatantów.

„Ten koncert to ta obrączka z napisem >>Polska – obrońcy swemu<<. Chwała bohaterom” – zaznaczył.

Podczas koncertu Jan Józef Kasprzyk „w uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny” uhonorował medalami „Pro Patria” prezes Fundacji Cultura Memoriae Hannę Nowakowską oraz wiceprezesów Fundacji Cultura Memoriae: Elżbietę Sęczykowską i ks. dr Roberta Ogrodnika.

 PAP/RIRM

drukuj